Górnik Zamek Książ w półfinale, pozostałe pary dalej grają

,

Lista aktualności

Kolejne zacięte spotkanie Enea Abramczyk Astorii z Weegree AZS Politechnika Opolska padło łupem podopiecznych Roberta Skibniewskiego. W Opolu Akademicy zwyciężyli 74:73 i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzą 2-1. Atutu własnej sali nie wykorzystał w sobotę GKS Tychy, który uległ Miastu Szkła Krosno, ale nadal ma więcej zwycięstw niż klub z Podkarpacia. Na trzech spotkaniach zakończyła się rywalizacja Górnika Zamek Książ Wałbrzych z Sensation Kotwicą Port Morski Kołobrzeg.

,

Nie będzie powtórki sprzed dwóch lat w rywalizacji Górnika Zamek Książ z Sensation Kotwicą Port Morski. Wówczas o awansie do finału decydowało piąte spotkanie, tym razem rywalizacja w parze rozstrzygnęła się po trzech meczach, a najbardziej zacięte było pierwsze starcie, o którego wyniku przesądziła dogrywka.

Biało-niebiescy do Kołobrzegu pojechali prowadząc 2-0 i zamknęli rywalizację w Kołobrzegu na trzecim starciu, dzięki udanej czwartej kwarcie. To nie było spotkanie serii punktowych wałbrzyszan, ale trafień w kluczowych momentach. Miejscowi pod koniec trzeciej kwarty prowadzili nawet różnicą 9 punktów, ale systematycznie tracili wypracowany wynik w ostatniej części podstawowego czasu gry. Ważne dwie trójki w połowie czwartej kwarty trafił Krzysztof Jakóbczyk, wcześniej sześć punktów z rzędu uzyskał wchodzący z ławki David Jackson.

Pięciu graczy Górnika Zamek Książ zakończyło spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Dla gospodarzy ponad połowę punktów rzucili dwaj gracze: Remon Nelson i Paweł Dzierżak.

Terminarz fazy play-off Bank Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn

I runda – ćwierćfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1), 20.04, 21.04, 27.04 i ew. 28.04 i 01.05.2024

tan rywalizacji - 2:1 dla Weegree AZS PO

Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są sklasyfikowani na miejscach 5-8 w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1.

II runda – półfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1), 4.05, 05.05, 11.05, ew. 12.05 i 15.05.2024

Miasto Szkła Krosno (1) / GKS Tychy (8) - Enea Abramczyk Asoria Bydgoszcz (4) / Weegree AZS Politechnika Opolska (5)
Górnik Zamek Książ Wałbrzych (2) - WKS Śląsk II Wrocław / SKS Fulimpex Starogard Gdański (6)

zwycięzcy zagrają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce

III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż (1-1), 18.05 i 22.05.2024
grają pokonani w półfinałach

III runda – finał - do trzech zwycięstw (2-2-1), 18.05, 19.05, 25.05.2024 i ew. 26.05.2024 i 29.05.2024